Atrakcje w Władysławowie

(47)

Plaże we Władysławowie We Władysławowie zostało zorganizowanych 5 kąpielisk. W sezonie letnim na plażowiczów czekają liczne atrakcje: zjeżdżalnie wodne, wypożyczalnie sprzętu sportowego, dla dzieci dm... więcej »

Port we Władysławowie Port jest jednym z najważniejszych portów rybackich na Bałtyku pod względem ilości wyładowywanej ryby, liczby obsługiwanych kutrów rybackich i wyposażenia. Oprócz wypełniania swy... więcej »

Aleja Gwiazd Sportu Dla upamiętnienia wielkich polskich sportowców na fragmencie promenady w 2000r powstała ALEJA GWIAZD SPORTU. Obecnie promenada mieści 36 mosiężnych gwiazd wmurowanych w granitowych... więcej »

Dom Rybaka Dom Rybaka - największy budynek we Władysławowie, wybudowany w połowie lat 50-tych, jako hotel dla rybaków. Znajduje się końcu ulicy Generała Hallera (obok wesołego miasteczka) i obecnie je... więcej »

ul. Hallera 19, Władysławowo

Muzeum Figur Woskowych to wspaniała i nowa atrakcja dla całej rodziny. Tylko tutaj można spotkać najlepiej odwzorowane, figury ludzi, którzy zapisali się w kinowej, politycznej i sportowej historii lu... więcej »

ul. Hallera 1, 84-120 Władysławowo

FARMA ALEXA to magiczna wioska przygód, w której spędzicie wyjątkowy czas.   Nasz obiekt to 10 hektarów świetnej zabawy a to przeliczając 100 000 metrów kwadratowych- czyli dużo!Ponad 50 atrakcji w f... więcej »

Ptaszarnia Władysławowo - Twoja egzotyczna przygoda we Władysławowie Planujesz wakacje nad Morzem Bałtyckim i szukasz wyjątkowej atrakcji, która uczyni Twój pobyt niezapomnianym? Ptaszarnia Władysła... więcej »

Port Władysławowo ul: Hryniewieckiego 2 , 84-120 Władysławowo

Pomnik Antoniego Abrahama Gdzie znajduje się pomnik? W okolicy Władysławowa, w Pucku, znajduje się pomnik Antoniego Abrahama. Umieszczony jest pomiędzy ulicami 1 Maja oraz Sambora. Krótka historia...... więcej »

ul. 1 Maja, Władysławowo

Port Władysławowo, 84-120 Władysławowo

Hallerówka Krótka historia... Hallerówka we Władysławowie jest oddziałem Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy - mieści się w derwnianej willi, która należała do gen. Józefa Hallera oraz jego rodz... więcej »

ul. Morska 6, Władysławowo

Ośrodek Przygotowań Olimpijskich CETNIEWO Obiekt to przede wszystkim czołowy w Polsce obiekt szkolący sportowców w tym polską kadrę narodową. To tutaj od 50-u lat szlifują swoje umiejętności sportowcy... więcej »

ul. Żeromskiego 52, Władysławowo

Kościół Wniebowzięcia NMP Historia  Niewątpliwą atrakcją Władysławowa jest Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Świątynia o interesującej bryle i witrażach, uznanyc... więcej »

ul. Żeromskiego 32, Władysławowo

Windsurfing Spełnieniem marzeń dla miłośników windsurfingu jest Półwysep Helski – 34 km wąska, piaszczysta mierzeja nieustannie rzeźbiona przez wiatr i przez morze. Oddziela od wód Morza Bałtyckiego Z... więcej »

Nadmorski Park Krajobrazowy Kilka podstawowych informacji: Nadmorski Park Krajobrazowy został utworzony 5 stycznia 1978 roku. Jest jednym z najstarszych parków krajobrazowych. Obszar parku obejmuje t... więcej »

Piesze szlaki turystyczne: Szlak czerwony - nadmorski (Długość - ok. 32 km, przebieg szlaku: Żarnowiec - Dębki - Białogóra - Lubiatowo - Stilo - ŁebaZ Żarnowca, gdzie warto zwiedzić) Klasztor Cys... więcej »

Paralotnie Paralotniarze właśnie w gminie Władysławowo znajdą  wspaniałe warunki do uprawiania tego sportu. Klifowe wybrzeże pomiędzy Władysławowem a Jastrzębią Górą, na wysokości Chłapowa, już od kil... więcej »

Groty w Mechowie Jaskinia Mechowska jest jednym z najcenniejszych zabytków przyrody Pomorza Gdańskiego. Ta niewielka, sufozyjna jaskinia jest jedyną tego typu w Polsce oraz w Północnej Europie. Odkryt... więcej »

Trasy rowerowe Coraz większą popularnością cieszy się w naszym kraju turystyka rowerowa. Do jazdy rowerem doskonale nadaje się droga, zwana Bulwarem Nadmorskim, prowadząca od Władysławowa aż do Karwi.... więcej »

Historia Okolice obecnego Władysławowa zasiedlali od dawna Kaszubi, już w XIII wieku tworzyli oni rybacką społeczność utrzymującą się z połowów ryb i towarzyszących im zajęć. Prawo lokacyjne osada otr... więcej »

Coctail Bar w Jastrzębiej Górze Coctail Bar w Jastrzębiej Górze to świetna atrakcja dla tych, którzy lubią gasić letnie pragnienie drinkami owocowymi. Tutaj jest ich pod dostatki... więcej »

ul. Droga Rybacka 60, Jastrzębia Góra

Rezerwat Przyrody Przylądek Rozewie Rezerwat krajobrazowy Przylądek Rozewie został utworzony 10 stycznia 1959 roku, w pobliżu latarni morskiej Rozewie. Zajmuje on powierzchnię ponad 12 hektarów. Ochr... więcej »

Magiczny Zawrót Głowy Na V piętrze Wieży Widokowej (Dom Rybaka) znajduje się Muzeum Iluzji - Wystawa "Magiczny Zawrót Głowy". Wystawa poświęcona jest iluzjom optycznym. Na wystawie można zobaczyć inte... więcej »

ul. Gen. Hallera 19, Władysławowo

Lunapark Sowiński  Niewątpliwą atrakcją Władysławowa zarówno dla dzieci, ale również dla dorosłych jest kolorowe Wesołe Miasteczko. Usytuowane jest ono w centrum miasta, przy Domu Rybaka. Atrakcje Lu... więcej »

ul. Gen Józefa Hallera, Władysławowo

Park Rozrywki Ocean Park Ocean Park we Władysławowie pozwala na przejście się po dnie oceanu i spotkanie z wielorybami, rekinami, żółwiami olbrzymimi, delfinami, orkami, oraz czterdziestką innych zwie... więcej »

ul. Żwirowa 13, Władysławowo

Prywatne Muzeum Motyli  Kilka informacji ogólnych: Prywatne Muzeum Motyli we Władysławowie zostało otwarte w 2000 roku przez Tomasza Falkiewicza.  Jego siedziba znajduje się w Domu Rybaka w wieży wid... więcej »

ul. Hallera 19 (Wieża Widokowa III piętro), Władysławowo

Rozewie Artakcje - Latarnia morska Latarnia morska w Rozewiu zlokalizowana jest przy ul. Leona Wzorka 1. Patronem ulicy jest latarnik, który pracował tutaj w latach 1920 -1939. We wrześniu 1939 r. - p... więcej »

ul. Leona Wzorka 1, Rozewie

Latarnia Stilo Latarnia umiejscowiona jest w odległości pięciu kilometrów od wsi Stilo, nazywanej również Ostenik. Od Łeby leży zaledwie 5 kilometrów. Charakterystyczny dla latarni Stilo jest jej kszt... więcej »

84-211 Sasino, ul. Morska 25

Latarnia morska Czołpino Latarnia Czołpino jest oddalona od miasta. Znajduje się w cichej, spokojnej okolicy. Jest umiejscowiona 1000 metrów od brzegu morza. Znajduje się pomiędzy dwoma miejcowościami... więcej »

Latarnia morska w Jastarni Latarnia morska w Jastarni powstała w roku 1950. Obecna latarnia morska została zbudowana na pozostałościach zniszczonego obiektu w czasach II Wojny Światowej. Latarnia ma k... więcej »

ul. Kościuszki 2A, Jastarnia

Latarnia morska w Sopocie Jak się okazuje, latarnie morskie na polskim wybrzeżu różnią się od siebie, nie tylko wysokością, ale również kształtem czy kolorem. Odmiennym typem takiej budowli jest równi... więcej »

Plac Zdrojowy 3, Sopot

Rezerwat Przyrody Słone Łąki Rezerwat florystyczny Słone Łąki o powierzchni 27,72 ha. Utworzony został 30 listopada 1999 roku w celu ochrony cennych łąk halofilnych, rzadkich gatunków roślin i siedlis... więcej »

Osada Sławutowo Przenieś się w czasie o 1000 lat. Zobacz jak żyli ludzie w średniowieczu w grodach warownych. Osada Sławutowo to rekonstrukcja średniowiecznej osady z przełomu IX-X wieku. Przekraczają... więcej »

ul. Wejherowska 76, Sławutowo

Zamek w Krokowej Zamek w Krokowej (z II połowy XIV wieku, przebudowany w XVIII wieku na rezydencję i niedawno odrestaurowany) wraz z przylegającym do niego parkiem jest perełką architektoniczną o boga... więcej »

ul. Zamkowa 1, Krokowa

Rezerwat Przyrody Dolina Chłapowska Krajobrazowy rezerwat przyrody Dolina Chłapowska o powierzchni 24,83 ha utworzony w 2000 roku. Obszar chroniony obejmuje głęboką dolinę erozyjną, wyciętą w północne... więcej »

Chłapowo Chłapowo to wymarzone miejsce dla ludzi, którzy doceniają spokój i kontakt z przyrodą. Ta wieś rybacka, usytuowana 3 km na zachód od Władysławowa, na wysokim klifowym brzegu,  pierwotnie nazy... więcej »

Jastrzębia Góra Jastrzębia Góra dzięki malowniczemu położeniu na wysokim klifowy brzegu (67m n.p.m.) i rozległej bazie noclegowo - gastronomicznej przyciąga latem rzesze turystów. Nazwa pochodzi od na... więcej »

Ostrowo Ostrowo to niezwykle urokliwa wieś letniskowa, położona około 3,5 km na zachód od Jastrzębiej Góry. Wieś położona jest nad płynącą równolegle do brzegu morskiego rzeką Czarną Wodą, na niewielk... więcej »

Karwia Karwia to urocza, dawna osada rybacka, która z czasem przybrała charakter wczasowiska. Po raz pierwszy wzmianka o tej wsi pojawiła się w 1274 roku, zaś jej polska nazwa wystąpiła ok. 16... więcej »

Sopot Sopot ma niewiele ponad 100 lat, jednak jego architektura, dorobek kulturalny i klimat sprawiają, że przybywający tam ludzie przenoszą sie w czasie. Charakter Sopotu pozwala czuć sie wyjątkowo i... więcej »

Chałupy Chałupy to dawna osada rybacka zwana kiedyś Budziszewem oraz Ceynową (od popularnych nazwisk rybaków tu zamieszkujących). Pierwsza wzmianka o Budziszewie pojawiła się 1678 r., o Ceynowie w 177... więcej »

Gdańsk  Gdańsk to portowe miasto z wielowiekową, bogatą tradycją, jest jednym z ważniejszych miast w Polsce, zaraz po Warszawie stanowi najbardziej znane miasto polskie w świecie. Jego historia zaczyn... więcej »

Półwysep Helski Półwysep Helski - wąską, długa na 34 kilometry mierzeja utworzona przez płynący od wschodu wzdłuż wybrzeża prąd morski niosący piasek z dna - stanowi wyjątkową osobliwość w polskim kra... więcej »

Gdynia Gdynia jest jednym z najmłodszych miast w Polsce, wchodzi w skład aglomeracji trójmiejskiej i pełni funkcję ważnego portu na wybrzeżu Bałtyku. Plan przekształcenia niewielkiej wioski rybackiej ... więcej »

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00