Chłapowo

Chłapowo

Chłapowo to wymarzone miejsce dla ludzi, którzy doceniają spokój i kontakt z przyrodą. Ta wieś rybacka, usytuowana 3 km na zachód od Władysławowa, na wysokim klifowym brzegu,  pierwotnie nazywała się Klappow i zapis taki istniał od 1937 r. Do dnia dzisiejszego zachowało się tutaj kilka starych chałup o konstrukcji szkieletowej, zaś w centrum wsi znajduje się dziewiętnastowieczna przydrożna kapliczka.

Jakie atrakcje warto zobaczyć w Chłapowie?

PLAŻA

Plaża w Chłapowie to miejsce, które warto odwiedzić ze względu na jego piękno. Plaża jest czysta, piaszczysta i szeroka. Nie jest kamienista, pokryta jest białym, drobnym piaskiem. Jej uroku dodają liczne, wąskie ścieżki rybackie. W sezonie letnim największą popularnością cieszą się kąpieliska strzeżone, wyznaczone na terenie plaży i częsci morza, atrakcje wodne oraz różnorodne bary i puby znajdujące się na plaży. 

WĄWÓZ CHŁAPOWSKI RUDNIK (Wejście od al. Żeromskiego 263)

Popularną atrakcją Chłapowa jest malowniczy Wąwóz Chłapowski, zwany przez Kaszubów "Rudnikiem". Dolina Chłapowa to rezerwat zajmujący 23,83 ha powierzchni. Warto zatrzymać się tutaj i zejść 250 metrowym parowem do plaży. Spacerując malowniczą doliną możemy podziwiać piękno nienaruszonej przyrody przez unikatowe okazy fauny i flory, takie jak rokotnik, dzwonej okrągłolistny, jałowiec, żarnowiec miotlasty, zdziczałe drzewka owocowe. 

GROBY SKRZYNKOWE KULTURY WSCHODNIOPOMORSKIEJ

Ziemia w okolicach Chłapowa kryje różne skarby. Począwszy od połowy XIX wieku natrafiano we wsi na  groby skrzynkowe kultury wschodniopomorskiej. Cmentarzysko chłapowskie pochodzi z wczesnego okresu żelaza (650 - 400 lat p.n.e.). Wydobyto z niego m.in. popielnice, naczynia z gliny, szklane paciorki, ozdoby z bursztynu i wyroby z brązu. Innym bogactwem tej tajemniczej ziemi są złoża soli potasowej nadającej się jako nawóz dla rolnictwa. Zalega ona na powierzchni 9 km2.

NADMORSKI PARK KRAJOBRAZOWY

Nadmorska część Chłapowa znajduje się na terenie nadmorskiego Parku Krajobrazowego, który bogaty jest w różnorodną faunę i florę. Jego powierzchnia wynosi 18 804 hektarów. To ciekawa alternatywa dla tych, którzy uwielbiają naturę i jej skarby. 

 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.wladyslawowo.info.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00