Władysławowo - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Władysławowa

Władysławowo to miasto położone w województwie pomorskim z bezpośrednim dostępem do Morza Bałtyckiego i Zatoki Puckiej. Dociera tutaj droga wojewódzka nr 216, która łączy aglomerację gdańską z miejscowością Reda. Od strony południowo-zachodniej do Władysławowa dochodzi też droga wojewódzka 215, która łączy miasto z Sulicicami k. Krokowej. Ta nadmorska miejscowość posiada bardzo dobrą komunikację - zarówno kolejową, jak i autobusową.

Dostępne połączenia komunikacyjne z Władysławowem warto wcześniej sprawdzić na stronie GoEuro.pl - zamieszczono tam też informacje m.in. o miejscowych atrakcjach, cenach itp. Stacja PKP Władysławowo znajduje się w samym centrum miasta - przy ul. Towarowej około 100 m na północ od Komisariatu Policji. Pociągi Przewozów Regionalnych oraz TLK dojeżdżają tu z mniejszych i większych miast Polski: Warszawy, Gdyni, Bydgoszczy, Wrocławia, Krakowa, Katowic, Rzeszowa czy Chojnic. Z kolei stacja PKP Władysławowo Port obsługuje połączenia z Helem i Gdynią. W odległości około 55 km znajduje się także Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, który oferuje połączenia lotnicze m.in. z Warszawą, Modlinem, Krakowem i Radomiem.

Tuż obok stacji PKP Władysławowo znajduje się dworzec autobusowy, skąd kursują przewoźnicy prywatni (m.in. Olimpic, BP Tour, Jan Janiuk, Trako i Polbus) oraz PKS Gdynia, PKS Grójec, PKS Polonus, PKS Mława i PKS Tomaszów Mazowiecki. Busami można tu dojechać z wielu miast w Polsce - m.in. z odległej o 634 km Warszawy, z Lublina (526 km), Tomaszowa Mazowieckiego (444 km), a nawet z Zakopanego (734 km). Połączenia lokalne zapewnia Pomorska Komunikacja Samochodowa. Na terenie Władysławowa działają także firmy świadczące usługi przewozu osób i ich bagażu taksówkami

rozwiń
Władysławowo - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij