Weekend nad morzem 2021 we Władysławowie

Jako cel wypoczynkowego wyjazdu na weekend nad morzem, Władysławowo bez wątpienia należy do najciekawszych polskich destynacji w 2016 roku. Ten położony u nasady Półwyspu Helskiego kurort posiada świetne warunki do relaksu i szeroki wachlarz innych atrakcji - niekoniecznie powiązanych z Morzem Bałtyckim. Miasto samo w sobie również jest ciekawe, z wielu różnych punktów widzenia.

Weekend w górach

Szczególnie zadowoleni z weekendu nad morzem we Władysławowie będą miłośnicy sportu i aktywnego wypoczynku. Doskonałą infrastrukturą dysponuje funkcjonujący w dzielnicy Cetniewo Centralny Ośrodek Sportu i Przygotowań Olimpijskich. Można tu zagrać w tenisa, jedną z popularnych gier zespołowych, sprawdzić się w konkurencjach lekkoatletycznych czy też potrenować pływanie w parku wodnym “Aquarius”. W Chałupach, na wodach Zatoki Puckiej panują idealne warunki do żeglarstwa oraz kite- i windsurfingu: wystarczy rzucić okiem na liczbę działających w tym rejonie szkółek.

Sportowy weekend nad morzem we Władysławowie może się równie dobrze koncentrować na zupełnie innych dyscyplinach. W okolicy wytyczono kilka interesujących szlaków rowerowych, które pozwalają komfortowo dojechać m.in. na kraniec Helu, do Wejherowa, Pucka, a szczególnie wytrwałym nawet do Krynicy Morskiej. Fani motosportu po prostu muszą zajrzeć na tor kartingowy. Natomiast sąsiednie Chłapowo wraz z Jastrzębią Górą tworzą swoistą mekkę paralotniarstwa na wybrzeżu. I lepiej nie zapominać o tym, co można robić na plaży - spacery, nordic walking, bieganie, kąpiel w bałtyckich falach…

Weekend nad morzem

Planując wyjazd do Władysławowa na weekend nad morze w sezonie 2016, równie dobrze można dać sobie spokój z wysiłkiem i skupić się na poznawaniu walorów miasta i jego najbliższych okolic. Jeśli chodzi o miejsca zaciszne i ładne, to warto pamiętać o Słonych Łąkach, gdzie z myślą o pięknych ptakach utworzono rezerwat. W kwestii architektonicznych ciekawostek, na wyróżnienie zasługują zabytkowa Hallerówka - gdzie mieści się historyczne muzeum - oraz oryginalny kościół Wniebowzięcia NMP. A niekwestionowanym symbolem Władysławowa i nieodłączną dominantą miejskiego krajobrazu jest bez wątpienia Dom Rybaka.

Dawny hotel to dziś z punktu widzenia turysty przede wszystkim wieża widokowa i fascynujące wystawy. Dzięki weekendowi nad morzem we Władysławowie nadarza się świetna okazja, by poszerzyć swój zasób wiedzy na temat owadów (Muzeum Motyli), wizualnych sztuczek (Muzeum Iluzji) i nie tylko. Tajniki rybołówstwa w bardzo nowoczesny sposób prezentuje pełna multimediów Wystawa Rybacka MERK. Albo taki Ocean Park, choć to taki tematyczny lunapark i jego podstawowym zadaniem jest zapewnienie rozrywki, to pozwala jeszcze poznać sporo ciekawostek o życiu w morzach i oceanach.

Wypad na weekend nad morze do Władysławowa to bezdyskusyjnie dobry, sprawdzony sposób, by zapewnić sobie chwilę spokoju i wytchnienia od codziennych zajęć i stresów. Taki mikro-urlopik pozwoli się zregenerować nie tylko wtedy, kiedy panuje gorące lato. Niektórych z atrakcji nawet lepiej będzie zażywać wtedy, kiedy po mieście nie będą kręciły się niezliczone tłumy wczasowiczów.

Wpisując sobie do kalendarza weekend nad morzem we Władysławowie na miesiące zimowe należy rzecz jasna mieć świadomość, iż niektóre z ciekawych miejsc są otwarte tylko sezonowo.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij