Jak aktywnie wypocząć we Władysławowie

Niemal nieograniczone możliwości uprawiania sportu to bez wątpienia jeden ze znaków rozpoznawczych Władysławowa. Znakomite warunki, odpowiednie do swoich potrzeb i niebywale szerokiego wachlarza dyscyplin, znajdą w rejonie tego pomorskiego kurortu zarówno totalni amatorzy, jak i ci którzy całkiem serio podchodzą do swojego treningu.

W pełni oczywiste względy decydują o tym, że Władysławowo stanowi doskonały ośrodek sportów wodnych. Od żeglarstwa począwszy, na coraz bardziej ekstremalnych odmianach wind- i kitesurfingu skończywszy. Z uwagi na niewielkie głębokości, dogodne warunki wietrzne oraz dosyć łagodną falę, wody Zatoki Puckiej to wprost idealny akwen. Wystarczy tylko podliczyć liczbę szkółek, które na terenie gminy mają swoje bazy i wypożyczalnie. Otwarty Bałtyk również świetnie nadaje się do kitesurfingowych i innych szaleństw.

Siatkówka, beach soccer, frisbee, piaskowa odmiana badmintona, nordic walking, wielogodzinne spacery - plaża to istna kopalnia wielce przyjemnych aktywności. Wprawdzie w pełni lata o odrobinę wolnego miejsca nad brzegiem morza we Władysławowie jest niezwykle trudno, ale z myślą o turystach wytycza się specjalne boiska i strefy plażowych gier. Tradycyjnie takim sezonowym centrum jest kąpielisko “Władysławowo III”, zorganizowane przy zejściu nr 9, na przedłużeniu Alei Gwiazd Sportu.

À propos zawodowców i prawdziwie profesjonalnego poziomu, to Władysławowo dysponuje jednym z najlepszych kompleksów przygotowania startowego w kraju. Centralny Ośrodek Sportu w Cetniewie, jeżeli tylko nie trwa zgrupowanie kadry lub innego typu obóz reprezentantów Polski, stoi otworem przed sportowcami-amatorami. Liczba obiektów, tak samo jak ich jakość, potrafi zaimponować: pływalnia Aquarius, cały zespół zadaszonych hal (gry zespołowe, sporty walki, siłownie etc.), stadion lekkoatletyczno-piłkarski ze wszystkimi rzutniami i skoczniami, dwa piaskowe boiska (warto spróbować plażowej piłki… ręcznej), osobny “Orlik”, 4 korty tenisowe z nawierzchnią na świeżym powietrzu - jest w czym wybierać i gdzie się zmęczyć.

Sporego wysiłku, mimo pozornej stateczności i długotrwałego pozostawania w niemal kompletnym bezruchu, wymaga również wędkarstwo. Tutaj najważniejszy jest naturalnie port rybacki, z uwagi na (czasami ograniczaną) możliwość łowienia z główek falochronów oraz wędkarskie rejsy, organizowane na niektórych kutrach przez okrągły rok. We Władysławowie od dłuższego czasu organizowane są poważne, pełnomorskie zawody w “polowaniu” na dorsze. Impreza cieszy się sporą renomą, nagrody to nawet 5000 zł za największą rybę w danym roku i dwa razy tyle za ustanowienie rekordu w całej historii organizowanego od 2003 r. Festiwalu Dorsza.

Ci, którzy nie mogą obejść się bez ogromnych dawek adrenaliny, mają co najmniej dwie bardzo dobre opcje. Pierwsza: tor kartingowy przy ul. Starowiejskiej, zaraz przy wyjeździe na Chałupy. Różnorodny park mocnych maszyn, szeroka i bezpieczna trasa o długości ok. 350 metrów, wyścigi z dokładnymi pomiarami czasów okrążeń, maksymalnie 10 zawodników jednocześnie - prawdziwie wysokooktanowa rozrywka. Druga: fruwanie w przestworzach i podziwianie wspaniałych krajobrazów z poziomu paralotni. Dogodne warunki do startu panują na klifach w Chłapowie, o czym zaświadczają zrzeszeni w gdyńskim Glide Clubie.

Zwolennicy czegoś poniekąd przeciwnego - sportowej elegancji sięgającej maksimum - powinni wybrać się do Pętkowic, zaraz za Wejherowem. Funkcjonuje tam Sierra Golf Club, jeden z największych obiektów w swojej klasie na całym Pomorzu. Pełnowymiarowe pole na poziomie par 72, Akademia Golfa na 26 stanowisk treningowych, osobne dołki do ćwiczenia różnych typów uderzeń. W SGC przeprowadzane są także poważne zawody międzynarodowej rangi.

We Władysławowie, podobnie jak w każdym kurorcie wypoczynkowym w Polsce, można również liczyć na pieczołowicie utkaną sieć szlaków pieszych oraz rozmaitej klasy trasy rowerowe. Ilość możliwych wariantów zorganizowania wycieczki, tak dla piechurów jak i całego peletonu kolarzy-amatorów, zapewne osiągnęłaby jakieś niebotyczne liczby.

Jak widać powyżej, atrakcyjnych alternatyw dla zblazowanego leniuchowania we Władysławowie jest bez liku. Nieważne jaki letni sport lubisz, tutaj z dużą pewnością możesz liczyć na doskonałe warunki do praktykowania swojej preferowanej formy ruchu.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij