Trasy rowerowe

Zmienne ukształtowanie terenu - choć bez wielokilometrowych, stromych podjazdów - wspaniałe warunki przyrodnicze, niepowtarzalne widoki, rozbudowana infrastruktura z licznymi wiatami turystycznymi do odpoczynku i wypożyczalniami sprzętu na czele. Powyższe atuty zdaniem miejscowych najmocniej przemawiają za tym, by we Władysławowie nie odmawiać sobie rowerowych wycieczek.

Oczywiście w okolicy nie może zabraknąć oznakowanych tras dedykowanych miłośnikom kolarstwa. Bodaj najciekawiej prezentuje się niebieski, budowany od dłuższego już czasu, Pierścień wokół Zatoki Puckiej. Docelowo ma łączyć przedmieścia Gdyni (a w przyszłości może nawet Piaski w Krynicy Morskiej) z Helem. Najczęściej polecany wariant to droga zaczynająca się od Pucka, przez Swarzewo, Chałupy, Jastarnię i dalej. Taka wycieczka to ok. 45 kilometrów jazdy, trwającej ok. 2,5h. To jedyny póki co pełnoprawny szlak rowerowy przebiegający przez samo Władysławowo.

Najbliższym węzłem szlaków jest oddalone o ok. 4-5 kilometrów Swarzewo. Przez tę miejscowość przebiega zielony Międzynarodowy Szlak Hanzeatycki R-10. W kierunku południowym od tego punktu niemal w całości pokrywa się z Pierścieniem wokół Zatoki Puckiej. Najpoważniejsza różnica to rozwidlenie pod Błądzikowem - szlak zielony odbija nieco w głąb lądu, podczas gdy trasa niebieska prowadzi bliżej brzegów, m.in. w pobliżu parku kulturowego “Osada Łowców Fok”. Obie drogi schodzą się w pobliżu zamku Jana III Sobieskiego w Rzucewie. Kolejne rozstaje to rezerwat przyrody Beka.

Wracając do węzła w Swarzewie - trasa R-10 prowadzi również na zachód, pod Karwię, do Dębek, Białogóry, Łeby… Takie wyprawy, liczące już grubo ponad 70 kilometrów, to jednak poważne wyzwanie. Osoby preferujące spokojną rekreację mogą wybrać 18-kilometrową ścieżkę do Krokowej, oznaczaną na różowo-czerwony kolor. Jej przebieg jest identyczny ze Szlakiem Hanzeatyckim aż do Sławoszyna (ok. 2,5-3 km od Krokowej).

Te ścieżki krzyżują się pod Starzyńskim Dworem z 16-kilometrową Trasą Szarych Mnichów. Ten niebieski szlak łączy Mechowo z Jastrzębią Górą.

Dodaj opinię
Trasy rowerowe adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Trasy rowerowe, zobacz gdzie we Władysławowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Trasy rowerowe.
  • 84-120 Władysławowo
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Trasy rowerowe opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij