Rezerwat Słone Łąki

Rezerwat Słone Łąki został utworzony 30 listopada 1999 roku, na obszarze niespełna 28 ha. Jest to niskie wybrzeże zalewowe, powstałe w wyniku spiętrzeń sztormowych wód Zatoki Puckiej.

W granicach rezerwatu, znajdują się rzadkie w skali naszego kraju, rośliny solniskowe np. jarnik solankowy, aster solny i muchotrzew solniskowy.

Dodaj opinię

Teren o powierzchni niecałych 28 ha, powstały w wyniku zalewania wybrzeża przez morskie wody w trakcie sztormów. To zjawisko stworzyło doskonałe warunki dla wegetacji tak rzadkich i cennych roślin, jak centuria nadbrzeżna, babka nadmorska czy jarnik solankowy. Przelatuje bądź żeruje tutaj sporo różnych ptaków. Rezerwat Słone Łąki powołano pod koniec 1999 roku.

Rezerwat Słone Łąki adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Rezerwat Słone Łąki, zobacz gdzie we Władysławowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Rezerwat Słone Łąki.
  • 84-104 Władysławowo
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Rezerwat Słone Łąki opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij