Muzeum Rybołówstwa

Z tradycjami rybołówstwa goście miasteczka mogą zapoznać się w Muzeum Rybołówstwa Morskiego (Bulwar Nadmorski 2). Mieści się ono w murach dawnego kościoła śś. Piotra i Pawła, o jakim pierwsza wzmianka pochodzi z 1417 r. W części frontowej zabytku znajduje się drewniana wieża wystawiona w 1959 r., pełniąca rolę wieży widokowej.

Wśród muzealnych eksponatów główne miejsce zajmują te obrazujące tradycyjne rybołówstwo kaszubskie, wszelako największym zainteresowaniem odwiedzających cieszy się drewniana łódź motorowa „Dziunia” wybudowana w latach 80 XX w. przez kaszubskich szkutników z Władysławowa na potrzeby Polskiej Akademii Nauk.

Muzeum, po przejściu remontu jest już dostępne dla zwiedzających. Powierzchnię wystawienniczą powiększono o emporę będącą przedłużeniem pierwszego piętra w przestrzeni dawnego prezbiterium.

Stała wystawa muzeum nosi nazwę: "Dzieje rybołówstwa na wodach Zatoki Gdańskiej". Poza tym, na piętrze mieści się galeria obrazów o tematyce morskiej. Pod koniec roku 2016 mają pojawić się jeszcze nowoczesne stanowiska interaktywne, jak na przykład symulator przechyłów kutra rybackiego. W helskim muzeum odbywać się mają także zajęcia dla uczniów szkół specjalnych w ramach Programu Kultura Dostępna.

Muzeum Rybołówstwa w Helu jest filią Narodowego Muzeum Morskiego, z główną siedzibą w Gdańsku.

Dodaj opinię

Instytucja prezentująca szereg wystaw i eksponatów, związanych z dawnymi metodami połowu ryb. Duże wrażenie robi kolekcja tradycyjnych kaszubskich łodzi. Muzeum Rybołówstwa w Helu mieści się w zeświecczonym po II WŚ kościele św. Piotra i Pawła, wybudowanym w średniowieczu (przełom XIV i XV wieku). W kwietniu 2016 r. zakończyła się poważna modernizacja placówki.

Firma KM Studio może sfilmować warte uwiecznienia Muzeum Rybołówstwa filmy reklamowe Wrocław

Muzeum Rybołówstwa adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Rybołówstwa, zobacz gdzie we Władysławowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Rybołówstwa.
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Rybołówstwa. Redakcja serwisu www.wladyslawowo.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 2-6 zł
    Muzeum Rybołówstwa cena biletu ulgowego: 2-6 zł
  • 2-10 zł
    Muzeum Rybołówstwa cena biletu normalnego: 2-10 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Rybołówstwa opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij