Kamienica Mieszczańska

Wyremontowany i gruntownie odrestaurowany w latach ‘80 XX wieku zabytek, wybudowany najprawdopodobniej na przełomie XVIII i XIX stulecia. W kamienicy mieszczańskiej, położonej w północnej części Starego Rynku, funkcjonuje oddział historyczno-archeologiczny Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy, a jednocześnie główna siedziba tej instytucji.

Główna ekspozycja prezentuje dzieje miasta i regionu przez naprawdę imponujący przekrój czasowy. Najstarsze przedmioty ilustrują początki osadnictwa na Ziemi Puckiej - krzemienne narzędzia, naczynia czy szklane i bursztynowe ozdoby datuje się na lata 7000-1700 przed naszą erą. Wystawa kończy się - póki co - na II Wojnie Światowej.

Interesujących i cennych eksponatów jest całe mrowie. Brązowy skarb Władysławowa (sztylet, tarcze, naramienniki, sierp), pozostałości po porcie nad Płutnicą z VIII w. n.e., średniowieczne dokumenty i uzbrojenie, zrekonstruowane wnętrza mieszczańskie z II połowy XIX stulecia i wiele, wiele innych. Szczególnie godna polecenia jest część poświęcona pierwszemu aktowi Zaślubin Polski z Morzem, przeprowadzonemu z inicjatywy generała Józefa Hallera.

Oczywiście w Muzeum Ziemi Puckiej prezentowane są wystawy czasowe o zróżnicowanej tematyce, czasem z zupełnie niespokrewnionych dziedzin, jak np. “Kultura ludowa Podhala”, wystawa fotografii “Z morzem w tle” i “Płazy wokół nas”. W ofercie - skierowanej przede wszystkim do zorganizowanych grup dzieci - znajdują się też interesujące lekcje muzealne i praktyczne warsztaty.

Dodaj opinię

Bilety wstępu do Kamienicy Mieszczańskiej w Pucku:

 • normalne 4 zł
 • ulgowe 3 zł
 • wejściówki łączone razem z puckim Szpitalikiem + 2 zł
 • usługa przewodnicka + 16 zł
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Główna siedziba Muzeum Ziemi Puckiej, w której mieści się historyczno-archeologiczna filia placówki. Ekspozycja obejmuje wyjątkowo szeroki okres czasowy - od roku 7000 p.n.e do zakończenia II WŚ. Wystawy prezentują koleje dziejów Pucka, regionu i jego znaczenia na przestrzeni upływających lat. Wśród prezentowanych przedmiotów nie brakuje bezcennych skarbów.

Kamienica Mieszczańska adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kamienica Mieszczańska, zobacz gdzie we Władysławowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kamienica Mieszczańska.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Kamienica Mieszczańska. Redakcja serwisu www.wladyslawowo.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 3-5 zł
  Kamienica Mieszczańska cena biletu ulgowego: 3-5 zł
 • 4-6 zł
  Kamienica Mieszczańska cena biletu normalnego: 4-6 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kamienica Mieszczańska opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij