Kalwaria Wejherowska

Budowę Kalwarii Wejherowskiej rozpoczęto w 1649 roku za sprawą Jakuba Wejhera, na skraju jego prywatnego miasta.

W centrum założenia, znajduje się park przy pałacu Przebendowskich. Na wschód wznosi się Góra Oliwna, a na południowy - zachód, biblijny Syjon. Na wschód od parku na wzgórzu morenowym wzniesienie Golgoty z 26 kaplicami.

Najciekawsza jest kaplica Grobu Świętego, wykonana jako wierna kopia przez krakowskich kamieniarzy i potem w częściach przywieziona na Kaszuby. Aby przejść przez cała 4,5 km kalwarię, potrzeba ok. 2,5 godz. W pałacu Przebendowskich znajduje się Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubskiej.

Dodaj opinię

Zespół kapliczek i kaplic, poświęconych różnym ważnym dla chrześcijan postaciom i wydarzeniom, rozsianych niemal po całym Wejherowie. Ich umiejscowienie i charakter ma jak najwierniej przypominać Jerozolimę. Budowę kalwarii zainicjował w 1649 r. Jakub Wejher, pan miejscowych włości. Trasa zwiedzania to ok. 4,5 km i 26 obiektów do zwiedzenia, w czasie ok. 2,5 h.

Kalwaria Wejherowska adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kalwaria Wejherowska, zobacz gdzie we Władysławowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kalwaria Wejherowska.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kalwaria Wejherowska opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij