Hallerówka

Izba pamięci gen. Hallera (Hallerówka) mieści się w drewnianym domu, w którym w latach dwudziestych XX wieku, spędzał z rodziną letnie wakacje.

Dzięki reaktywowanemu "Towarzystwu Przyjaciół Hallera", wystawa poświęcona "Błękitnej Armii" oraz jej dowódcy, stworzona na bazie sporego zbioru pamiątek po bohaterze narodowym i jego żołnierzach. Najcenniejsze przedmioty osobiste przekazała do muzeum Izabella Haller, synowa generała. Niewątpliwie ekspozycja "Dla Ciebie Polsko i dla Twej Chwały. Życie i służba gen. J.Hallera 1873-1960" jest jedną z największych atrakcji Władysławowa.

Budynek potocznie nazywany "Hallerówką", jest obecnie jednym z oddziałów Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy. Pierwotnie muzeum urządzone w domku letniskowym generała znajdowało się pod opieką zarządu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, który swego czasu urządził w nim również swoją administracyjną siedzibę. Obecni gospodarze poszerzyli działalność wystawienniczo-edukacyjną, przygotowując 3 kolejne ekspozycje na "nieco" inne tematy.

Dwie z nich poświęcono zasłużonym dla miasta i Kaszubów artystom: rzeźbiarzowi Leonowi Golli oraz pisarzowi, gawędziarzowi (i przy okazji rybakowi) Augustynowi Neclowi. Z kolei "Letnicy przyjeżdżają... Wypoczynek letni na Ziemi Puckiej 1880-1980" prezentuje dzieje rozwoju nadmorskiej turystyki w regionie, m.in. poprzez przegląd plażowej mody na przestrzeni dziesięcioleci czy bogatą dokumentację fotograficzną.

Dodaj opinię

Wstęp do Hallerówki:

  • bilety ulgowe po 3 zł
  • bilety normalne po 4 zł
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Izba pamięci Józefa Hallera i żołnierzy jego “Błękitnej Armii”, mieszcząca się w drewnianej willi z 1922 r. Domek był niegdyś własnością generała. Wystawy, poza pamiątkami związanymi z wojskowymi i rodziną oficera, prezentują także historie innych postaci i spraw. Rzeźbiarza Leona Golli, pisarza Augustyna Necela oraz rozwój i przemiany turystyki na Kaszubach.

Hallerówka adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Hallerówka, zobacz gdzie we Władysławowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Hallerówka.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Hallerówka. Redakcja serwisu www.wladyslawowo.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 3 zł
    Hallerówka cena biletu ulgowego: 3 zł
  • 4 zł
    Hallerówka cena biletu normalnego: 4 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Hallerówka opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij