Groty Mechowskie

Rzadko możemy spotkać poza terenami górskimi, jakiekolwiek jaskinie i groty. Okolice Karwi są ewenementem, bo w jej okolicy znajdują jedyne w Polsce i na całym Niżu Europejskim jaskinie sufozyjne zwane Grotami Mechowskimi. Powstałe w zlepieńcach groty, odkryto w 1818 roku, a łączna długość korytarzy wynosi obecnie 61 m. Trasa turystyczna to bardzo mały fragment znajdujący się przy wejściu. Znajdujące się w glince morenowej niewielkie ilości wapienia, przedostają się do niżej zalegających warstw piasków. Przenikając przez piaski i żwiry staje się swoistym lepiszczem wiążącym piasek w słupy i płyty. Następnie woda wypłukuje luźne nie zeskalone wapieniem fragmentu piasku. Zwiedzanie większej części jest niemożliwe z uwagi na niewielkie i szczególnie niskie korytarze, wymagające nawet czołgania.

Dodaj opinię

Odkryte dla świata nauki w 1818 r., choć miejscowa ludność mogła o nich wiedzieć wcześniej. Groty Mechowskie to wspaniały przykład formowania się jaskiń w zlepieńcach. Dostępna dla turystów trasa to tylko niewielki fragment korytarzy, których łączną długość szacuje się na 61-65 m. Miejscami jest zwyczajnie zbyt nisko i wąsko dla najdrobniejszych nawet ludzi.

Groty Mechowskie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Groty Mechowskie, zobacz gdzie we Władysławowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Groty Mechowskie.
Ceny biletów / cennik wejść do Groty Mechowskie. Redakcja serwisu www.wladyslawowo.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 1,5 zł
    Groty Mechowskie cena biletu ulgowego: 1,5 zł
  • 2 zł
    Groty Mechowskie cena biletu normalnego: 2 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Groty Mechowskie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij