Władysławowo • noclegi • atrakcje • informacje
Poznaj popularne

Filtruj wyniki

Znaleziono 4 atrakcje
Plaża we Władysławowie
Plaża we Władysławowie
dla dzieci wypoczynek
Plaża we Władysławowie

Plaża we Władysławowie to jedna z przyczyn dla których miasto te jest tak chętnie odwiedzane przez wczasowiczów. Czysta, szeroka i piaszczysta, a do tego czysta i orzeźwiająca woda Bałtyku i powietrze pełne jodu – To właśnie Władysławowo.

Zobacz więcej
Aleja Gwiazd Sportu
Aleja Gwiazd Sportu
atrakcje dla dzieci zwiedzanie
Aleja Gwiazd Sportu

Aleja Gwiazd Sportu powstała w 2000 roku we Władysławowie na fragmencie promenady, obok legendarnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Cetniewo dla upamiętnienia wielkich polskich sportowców z inicjatywy Jerzego Szczepankowskiego i Macieja Baranowskiego, przy współpracy z burmistrzem Władysławowa Adamem Drzeżdżonem. 

Zobacz więcej
Dom Rybaka
Dom Rybaka
atrakcje dla dzieci zwiedzanie
Dom Rybaka

Dom Rybaka to najbardziej charakterystyczny budynek we Władysławowie. Dom Rybaka był budowany w latach 1953-1956 a do użytku został oddany w czerwcu 1957 roku jako hotel dla rybaków na ponad 150 miejsc hotelowych. Inicjatorem budowy był ówczesny minister żeglugi Mieczysław Popiel stąd początkowa nazwa – Popielówka. Obecnie mieści się tu Urząd Miejski we Władysławowie i biblioteka. Przy budynku głównym znajduje się górująca nad miastem wieża widokowa.

Zobacz więcej
Hallerówka
Hallerówka
atrakcje zwiedzanie
Hallerówka

Hallerówka to Oddział Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy położony we Władysławowie, przy ulicy Morskiej 6. Wybudowana w 1922 roku drewniana willa należała do generała Józefa Hallera oraz jego rodziny. Parcelę pod budowę willi przekazał ppłk. Henryk Bagiński, który wcześniej zakupił ziemię od mieszkańca Wielkiej Wsi Leona Torlińskiego. Na cześć generała, tworzące się wokół willi letnisko nazwano Hallerowem. Józef Haller spędzał w niej wakacje letnie, równie często zapraszano na wypoczynek harcerzy oraz członków innych organizacji młodzieżowych.

Zobacz więcej